Budete přesměrováni za Sekund

Prohlédněte si nový Citroën Berlingo Van na videu

Legendární užitkový vůz CITROËN Berlingo, který byl na trh uveden v roce 1996 a vyrobilo se ho více než 1,5 milionu kusů, přenechává místo své třetí generaci pojmenované Berlingo Van. Nový CITROËN Berlingo Van představuje generační skok z hlediska stylu i výbavy a stává se ideálním partnerem pro všechny profese.

Citroën, již 100 let partnerem řemeslníků

Historie dodávek značky CITROËN se píše již od počátku 20. století. Berlingo navazuje na dlouhou linii svých předchůdců, která má prvopočátek v roce 1928 u vozu C4 Fourgon. V roce 1950 je na trh uveden slavný 2CV Fourgonnette představující plně užitkovou verzi kultovního vozu 2CV, který se stává skutečnou ikonou.

V roce 1978 nahrazuje dodávku 2CV Fourgonnette model Acadiane.

Průlom přichází v osmdesátých letech s novým modelem CITROËN C15, kterého se během 22 let vyrobí více než 1,18 milionu kusů.

Berlingo představuje další významný milník z konce dvacátého století! První generace, která se objevuje v červenci 1996, přináší zásadní změnu v podobě originálního vzhledu a bezkonkurenčního komfortu. Hlavní inovací se stává specifický tvar vozu a integrovaný nákladový prostor.

DESIGN

Berlingo-Van-Artiste

Nový CITROËN Berlingo Van upoutá na první pohled bezpečným a robustním vzhledem a plynulými neagresivními liniemi. Krátká vysoká kapota dominuje silnici, světlomety nové generace a přední maska nesou typické prvky vozů CITROËN a připomínají příbuznost s modelem Jumpy. Při pohledu z boku zaujmou ladné linie a prolisy blatníků a dveří. Široké posuvné dveře poukazují na praktičnost vozu.

ROZMĚRY VOZU CITROËN BERLINGO VAN

Délka

mm


užitečná délka

mm

Šířka

mm

Výška

mm


užitečná výška

mm

užitečný objem

m3


užitné zatížení

kg


hrubá hmotnost vozidla

kg

VARIABILITA A KOMFORT NA MÍRU

ZVLÁDNE VŠE, STEJNĚ JAKO VY!

Nový CITROËN Berlingo Van je ideálním partnerem pro každodenní provoz, splňuje nejrůznější profesní potřeby, poskytuje řešení přizpůsobené každé činnosti: dvě různé délky, variabilita kabiny a důmyslné vnitřní uspořádání. To však nestačí a CITROËN Berlingo Van nabízí navíc paket Worksite a verzi Van Plus.
715x350-New-Berlingo-Van-Version-Worker

Verze s paketem Worksite je určena pro živnostníky, kteří převážejí materiál, a pracovníky na různých typech staveb. Součástí paketu jsou tyto prvky výbavy:

- Grip Control a funkce Hill Assist Descent, vyšší světlá výška (+30 mm), velká kola (690 mm) s pneumatikami Mud & Snow pro lepší jízdní vlastnosti.

- Užitné zatížení se zvýšilo až na hranici 1 000 kg. Nákladový prostor je z praktických důvodů vybaven dodatečným LED osvětlením nákladového prostoru.

- Nastavitelná lavice Extenso® se 3 místy vpředu, mobilní kanceláří a snadným uzpůsobením pro přepravu dlouhých předmětů.

Berlingo-Van-Version-Driver

Pro všechny, kdo tráví za volantem hodně času, je určena bohatá výbava verze Van Plus, která zahrnuje tyto prvky výbavy:

- Klimatizace a komfortní sedadla

- Elektricky ovládaná parkovací brzda a adaptivní tempomat

- Autorádio s Hands Free Bluetooth

- Paket akustického odhlučnění interiéru

Pohoda a praktičnost pro každodenní použití.

LAVICE EXTENSO®: 3 MÍSTA A VĚTŠÍ MODULARITA

625x250-New-Berlingo-Van-Worker-charge

Multifunkční lavice Extenso® umožňuje převážet 3 osoby nebo prodloužit délku nákladového prostoru a tím zvětšit objem prostoru pro přepravu nákladu.

Sklopením bočního sedadla se prodlouží délka nákladového prostoru na 300 cm ve verzi L1 a na 340 cm ve verzi L2.

625x250-New-Berlingo-Van-Cabi-Extenso

1 - Multifunkční lavice Extenso® umožňuje převážet 3 osoby vepředu.

2 - Sklopné opěradlo prostředního sedadla může posloužit jako mobilní kancelář s otočným stolkem. Pod sedadlem je k dispozici úložný prostor uzamykatelný visacím zámkem.

3 - Po sklopení bočního sedadla se zvětší nákladový prostor umožňující převážet i křehký náklad, objem nákladového prostoru je v rozmezí 3,3–3,8 m3 pro verzi L1 a 3,9–4,4 m3 pro L2.

MAXIMÁLNĚ UŽITEČNÁ VÝBAVA

625x250-New-Berlingo-Van-Driver-Ouvrants

BOČNÍ POSUVNÉ DVEŘE

Pro snadnější nakládku a vykládku, bez ohledu na to, kde je vůz zaparkovaný, nabízí nový CITROËN Berlingo Van:

- jedny nebo dvoje boční posuvné dveře s optimalizovanou šířkou otvoru 675 mm a výškou 1 072 mm

- zadní dvoukřídlé dveře 40/60 s otevíráním v úhlu 180°

- optimalizovanou šířku mezi zadními podběhy kol

625x250-New-Berlingo-Van-Chargement

VÝJIMEČNÝ OBJEM NÁKLADOVÉHO PROSTORU

Nový CITROËN Berlingo Van nabízí objem nákladového prostoru až 4,4 m3, užitečné zatížení se pohybuje od 650 kg do 1 000 kg. Vůz může být exkluzivně vybaven indikátorem přetížení, který informuje o překročení užitečného zatížení.

Pro zjednodušení každodenních činností může být CITROËN Berlingo Van vybaven paketem nákladového prostoru zahrnujícím přídavné LED osvětlení, zásuvku 12 V a 4 dodatečné úchytné kroužky přimontované na stěny kabiny nákladového prostoru.

MAXIMÁLNÍ KOMFORT

625x300-New-Berlingo-Van-Confort

POHODLÍ NA CESTÁCH PRO VÍCE JISTOTY

Nový CITROËN Berlingo Van dokáže za všech okolností absorbovat veškeré nerovnosti vozovky. Jeho optimální jízdní komfort vychází z vyvýšené pozice řidiče, komfortního podvozku a výborného odhlučnění. Sedadla se přizpůsobí všem typům postav: jsou výškově nastavitelná, nabízí rovněž bederní nastavení a samostatnou loketní opěrku. Sedadla řidiče a spolujezdce mohou být na přání vyhřívaná.

V každodenním provozu oceníte 20 asistenčních systémů řízení, mezi nimiž jsou například hands free ovládání vozu, elektricky ovládaná parkovací brzda či barevný Head-up displej.

625x300-New-Berlingo-Van-Driver-Bureau-Mobile300x150-New-Berlingo-Van-Driver-Bureau-Mobile

PRAKTICKÁ MOBILNÍ KANCELÁŘ

Kabina vozu CITROËN Berlingo Van byla navržena jako plnohodnotná mobilní kancelář, ve které můžete pracovat přímo v terénu. Notebook dobijete pomocí zásuvky 220 V a poté ho bezpečně uložíte do schránky Top Box před sedadlem spolujezdce. Velmi praktická novinka v podobě bezdrátového nabíjení umožní jednoduše dobít mobilní telefon. Dále jsou k dispozici 2 USB porty a 2 zásuvky 12 V. Otočný stolek, kterým může být nastavitelná lavice Extenso® vybavena a který vznikne sklopením opěradla prostředního sedadla, vám umožní nerušeně pracovat v naprostém pohodlí.

VÝBAVA & UŽITEČNÉ TECHNOLOGIE

1430x350-New-Berlingo-Van-TdB.jpg

Nový CITROËN Berlingo Van je doslova nabitý praktickými a užitečnými technologiemi.

Nový CITROËN Berlingo Van je funkční a praktický, současně budí důvěru. Jde s dobou a jeho snahou je nabídnout profesionálním řidičům stále bezpečnější a pohodlnější jízdu. Soustřeďuje v sobě ty nejlepší technologie:

- 4 technologie mobilního připojení, zejména Citroën Connect Nav a Mirror Screen (Apple CarPlay™ / Android Auto / MirrorLink®) či bezdrátové nabíjení telefonu

- 20 asistenčních systémů řízení

SURROUND REAR VISION

Nový CITROËN Berlingo Van nabízí inovativní výbavu, která se u užitkových vozů běžně nevyskytuje: jde o technologii Surround Rear Vision, díky které má řidič optimální přehled o okolí vozu při parkování i během jízdy.

Záběry 2 kamer umístěných v držáku vnějšího zpětného zrcátka u spolujezdce a v horní části zadních dvoukřídlých dveří jsou promítány na barevný 5" displej  nacházející se na místě vnitřního zpětného zrcátka. Kamery zobrazují 3 pohledy:


– Prostor za vozem během jízdy, který umožní lepší přehled o dění na silnici.

– Boční pohled na stranu spolujezdce a hlídání mrtvého úhlu na pravé straně.

– Zpětná parkovací kamera zobrazuje při couvání prostor v těsné blízkosti za vozem a usnadňuje manévrování.

500x250-New-Berlingo-Van-SRV
625x300-New-Berlingo-Van-connect

ON-LINE NAVIGACE BEZ NUTNOSTI ODVRACET POZORNOST OD ŘÍZENÍ

Nejnovější 3D on-line navigační systém Citroën Connect Nav umožňuje hlasové ovládání navigace, telefonu a médií, aniž by řidič musel odvracet pozornost od řízení. Ve spojení s on-line službami TomTom Traffic poskytuje aktuální informace o dopravní situaci, umístění čerpacích stanic (včetně cen pohonných hmot) či parkovišť a rovněž informace o počasí.

Aplikace svého chytrého telefonu kompatibilní s Apple CarPlayTM, MirrorLink® nebo Android Auto můžete díky funkci Mirror Screen zobrazovat a ovládat přímo na dotykovém 8" displeji vozu.

625x300-New-Berlingo-Van-Version-Worker-flaque

DOKONALÉ JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Nový CITROËN Berlingo Van může být vybaven systémem Grip Control s funkcí Hill Assist Descent, který sníží riziko prokluzu nebo smyku na strmých svazích. Součástí paketu Worksite je navíc zvýšená světlá výška, velká kola 690 mm s pneumatikami Mud & Snow, ochranný kryt pod motorem a plnohodnotné náhradní plechové kolo.

20 ASISTENČNÍCH SYSTÉMŮ ŘÍZENÍ


Motory poslední generace

Berlingo-Van-Driver-Blanc-Moteur

Nový odlehčený podvozek a výkonné úsporné motory pro dynamické jízdní vlastnosti, vyšší potěšení z jízdy a optimalizované provozní náklady.

4 dieselové verze: BlueHDi 75 s manuální pětistupňovou převodovkou, BlueHDi 100 s manuální pětistupňovou převodovkou, BlueHDi 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou nebo s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.

1 benzinová verze s motorem PureTech 110 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou bude k dispozici v průběhu roku 2019.

Nejnovější generace automatické osmistupňové převodovky „Efficient Automatic Transmission“ s pádly pod volantem nabízí příjemné řízení ať už jezdíte dlouhé trasy, nebo jen popojíždíte po městě.

KONFIGURACE NA MÍRU

PERFEKTNĚ PŘIZPŮSOBENÉ VAŠÍ PROFESI

1250x400-New-Berlingo-Van-transformers

Aby se co nejvíce přizpůsobil vašim potřebám, nabízí nový CITROËN Berlingo Van velký výběr možných přestaveb. Může být přestavěn na záchranné či asistenční vozidlo, mrazicí vůz nebo dopravní prostředek pro osoby se sníženou pohyblivostí, pick-up či vůz s pohonem 4x4.

Top